ART / Misc. paintings / Poster 13862086
*
nr 1386 2086
POSTER
Saul Steinberg. 'Steinberg, Galerie Maeght 1977', Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Sheet: ca 80x60 cm, outer dimensions including frame: 81x61 cm,
Saul Steinberg. "Steinberg, Galerie Maeght 1977", Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Bladets mått: ca 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
Estimate:
700
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday Mars 22 2021
at 19:10:56
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/3 12:27:40
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
*
POSTER
Read more about Grafik
nr 1386 2086
POSTER
Saul Steinberg. 'Steinberg, Galerie Maeght 1977', Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Sheet: ca 80x60 cm, outer dimensions including frame: 81x61 cm,
Saul Steinberg. "Steinberg, Galerie Maeght 1977", Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Bladets mått: ca 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday Mars 22 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/3 12:27:40 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik